Православні похорони
Обмивання, одягання і вкладання в труну покійного
Тіло померлого християнина родичі омивають водою. Це починають робити з тією думкою, що воно повинно постати Богу в чистоті і непорочності. За обмивання тіло покійного одягають у новий або чистий одяг,в чому виражається віра в майбутнє оновлення тіла після воскресіння. При цьому у виборі одягу дотримується відповідність зі званням і служінням покійного, так як кожна людина повинна буде дати відповідь на майбутньому Суді не тільки по духу християнського, але й обов'язком службовому.
У гробі померлий розташовується обличчям до неба з закритими очима і зімкнутими устами, з руками, складеними на грудях хрестоподібно (права поверх лівої). Лоб прикрашається віночком, а в руку покладається похоронний хрест. Ікону укладають в ліву руку покійного.
Відспівування і поховання покійного за православними традиціями в Кропивницькому
Кожна православна людина повинна бути відспівана і похована на третій день з дня смерті.
Відспівування - це заупокійне богослужіння, одного разу скоєне над тілом померлого. Якщо немає можливості зробити очне відспівування, через відсутність священика або тіла (потонув, згорів і т.п.), необхідно відспівати заочно в церкві.
Не відспівуються по православному чину інославні (люди не православної віри), самогубці, мертвонароджені або вбиті в утробі немовлята, які померли від інфекційних захворювань.
Проводжають покійного в останню путь, загасивши свічки, обходять труну з тілом, роблять хресне знамення з поклоном, просять у покійного вибачення за завдані образи, цілують віночок на лобі і ікону.
За церковними правилами труну з тілом несуть саме близькі родичі і друзі. Всі проводжають померлого в останню путь перед закапуванням могили кидають в неї по жмені землі з молитвою «Упокой, Господи, душу раба Твого (ім'я)».
Надгробний хрест, пам'ятник встановлюють в ногах покійного, звертаючи його лицьовою стороною на захід, щоб обличчя покійного було направлено на Святий Хрест.
Поминки по покійному
Поминки - це свого роду християнська милостиня для присутніх. Поминки влаштовуються в 3-ий день після кончини (день похорону), 9-й, 40-й дня і інші дні, пам'ятні для померлого (півроку і рік після кончини, день народження і день Ангела покійного).
Православна церква поминає всіх померлих на Трійцю.