Дрес-код для траурних заходів у місті Кiровоградi | Кропивницькому

Основна ідея при підборі образу для участі в ритуалі поховання повинна відповідати двом вимогам - скромність і зручність.З приводу скромності все зрозуміло - похорон це не привід обговорювати вашу красу, тому краще суворий діловий дрес-код. Що ж стосується зручності, то церемонія похорону досить тривала, особливо якщо в обряд включається відспівування, тому ваш одяг і взуття повинна дозволити вам гідно протриматися все прощання, не промокнути, не замерзнути, і не втомитися.

Так само слід пам'ятати, що є звичайні цивільні похорони, де до зовнішнього вигляду допускаються послаблення, похорони за релігійним обрядом, де зовнішній вигляд повинен відповідати релігійній традиції, і похорони за державним зразком і наближені до них, коли церемонія пишна і висвітлюється, тоді вимоги до зовнішнім виглядом суворіші.

Взуття

Від моменту прощання до поховання, якщо ви збираєтеся проводжати покійного  на кладовище, проходить зазвичай не менше 2-3 годин. Відповідно до цього вибирайте зручне і закрите взуття. Для жінок це балетки, або човники на невеликому підборі, лофери. Дуже високий підбор на кладовищі недоречний і непрактичний. Взимку зверніть увагу на теплоту ваших чобіт, так як не менше 30-40 хвилин вам доведеться простояти на снігу. На похоронах, що проводяться за державним протоколом, взуття може бути лакованим.

Прикраси

На похорон не бажано одягати ніякі прикраси. Винятки становлять лише обручки. Традиційно траурним каменем вважається чорний агат, можна також надіти прикраси з нього.

Зачіска

Перевага віддається максимально простий зачісці, волосся повинне бути пригладженим і зібраним, але без яскравих помітних  шпильок. Низький хвіст, акуратна коса, не дуже об'ємний пучок. Кудрі, довге розпущене волосся на похоронах недоречні. Не забувайте про повір'я, що наше волосся як губка вбирає енергетику, тому на таких церемоніях краще тримати їх покритими або заплетеними.

У православній традиції жіноча половина родичів надягає на голову чорний платок. Якщо ви не є родичкою покійного, то голову покривати не обов'язково. Важливо, що чоловікам належить проводжати покійного на цвинтарі з непокритою головою, за винятком випадків, коли національні або релігійні вимоги свідчать інше, а жінки навпаки - можуть зняти капелюх тільки в приміщенні.

Якщо передбачається відспівування в церкві, то за правилами православного храму, рекомендується мати хустку, а також одягнути спідницю, як мінімум, міді. На відспівуванні в морзі або вдома такі елементи гардероба бажані, але не обов'язкові.

Одяг

Найкраще віддати перевагу діловому костюму, брючному або зі спідницею. Також доречні строгі сукні, темних тонів без оздоблення. Допускається поєднання чорного і білого, але чорний повинен переважати. Руки повинні бути закриті. Влітку хоча б короткий рукав. Також можна надіти темні рукавички.

Для чоловіків найвдалішим вибором буде костюм темних тонів, або сорочка і штани. Сорочка допускається світлого тону, але краватка неяскравого  забарвлення.

Для літа і звичайних похорону, не по державному протоколу звичайно допускаються послаблення. Але і тоді недоречні декольте, довжина міні, велика кількість декору на речах або прозорі тканини. Якщо джинси, то класичні, спокійного кольору, без декору.

Макіяж на похоронах допускається, але він повинен бути максимально наближений до натурального і непомітного. Тон, трохи туші і тіней.Не бажано сильно рум'янитись і використовувати пігментовані помади, достатньо бальзаму. Манікюр також бажано такий, що не привертає уваги: френч, бежеві і пісочний або прозорі лаки. Не варто використовувати чорний та інші темні помітні лаки. Візьміть темні окуляри, вони будуть не зайвими, якщо очі опухнуть від сліз.