Іудейські похорони в Кiровоградi | Кропивницькому

Іудейські похорони

Уявлення іудеїв про смерть

В іудаїзмі немає звичного всім понять «пекло» або «рай». Тора і Талмуд (священні іудейські книги) вказують на те, що немає такого гріха, за який душа повинна страждати вічно, загробне життя душі, яка здійснила злочин, швидше являє собою процес очищення від гріхів, але не покарання. В іудаїзмі так само є поняття воскресіння з мертвих, воно має відбутися після приходу Машіяха (месії). У цьому догмати іудаїзму докорінно розходяться з православ'ям, де грішна душа, потрапляючи в пекло, муками карається за свої гріхи.

Підготовка до смерті

Перед смертю вмираючий повинен вимовити відуй (перерахувати всі свої гріхи і покаятися в них). Цей звичай зближує іудаїзм з православ'ям, де потрібно останнє відвідування вмираючого православним священиком і покаяння в гріхах.

Момент смерті

Виходячи з догматів іудаїзму,померлий повинен бути похований практично в день смерті, в крайніх випадках протягом двох днів. Родичі повинні зробити все, щоб покійний не піддавався розтину, його тіло повинно залишатися недоторканним (це робиться з урахуванням повстання з мертвих з приходом месії). У день смерті родичі не їдять м'ясо, не п'ю вино, не працюють, не читають щоденних молитов. У шабат (суботу) похорон не проводяться. В іудейській традиції також передбачений траур, відспівування покійного, супровід його в останню путь.

Обмивання, одягання і вкладання в труну тіла покійного

Іудеїв ховають в савані, а не в труні, якщо ж використовується труну, то вона завжди закрита. Труну використовують будь-яку. Тіло омивають і одягають в білий одяг.В іудейській  традиції так само читаються спеціальні молитви і відспівують померлого.

Поховання

Учасники похорону і близькі родичі надривають на собі одяг в знак великої скорботи (обряд Кріа). Труну виносять спеціальні релігійні служителі Хевра кадиш, разом з ними виходять родичі, поки всі вони не пройдуть, заходити в траурний зал заборонено. На кладовищі син покійного читає молитву, призначену для цього випадку - кадиш, якщо сина немає, то кадиш читає шанований член громади. Кожен кидає в могилу жменю землі, ця традиція ріднить іудаїзм з православними похоронами.

Поминки

Поминки у іудеїв проходять так само, як у православних. Збираються родичі, які приносять з собою їжу (обов'язковими є круглі булки і яйця).