- Ви тут:
- Ритуальна служба
- Послуги
- Похорони
- Мусульманські похорони
Обмивання, одягання і вкладання в табуг (мусульманський ящик для поховання)
Здійснюється обряд обмивання, в якому беруть участь не менше чотирьох чоловік, з дотриманням правил, встановлених Шаріатом. Чоловіків омивають чоловіки, жінок - жінки. Це спеціально запрошені, які знають порядок обмивання люди. Під час обмивання в кімнаті залишаються тільки ті, хто зайнятий безпосередньо. Їх функція чітко розподілені. Після обряду обмивання тіло покійного відповідним чином одягають в похоронні одягу ( «кефеніек»). Тіло укладають в табуг.
Поховання, похоронна молитва ( «намаз»)
Перед тим, як внести на кладовищі, ноші ставлять на спеціальне підвищення. Всі чоловіки роблять особливий намаз - похоронну молитву ( «женаза»).Ховають, як і раніше, без труни. Якщо і ховають в труні (в містах), то, як правило, кришку труни не забивають цвяхами, або вона взагалі відсутня. Після того як буде засипана могила, мулла читає суру з Корану.Для того, щоб покласти покійного в нішу в могилу спускаються три найближчих родича. Покійного опускають на трьох рушниках. Що знаходилися в могилі виходять з могили, підперезані рушниками.При похованні померлих мусульман не можна використовувати штучні вінки, квіти та іншу ритуальну атрибутику (покривало, подушки, траурні стрічки і т.д.). На цвинтар не дозволяється бути присутнім жінкам.
Поминки по покійному
Поминальні обряди включають в себе проведення багаторазових поминок. Вони підрозділяються на поминки, що проводяться за певним покійному, і загальні поминки. Перші включають в себе поминки на 3-й день після похорону, на 7-й, 40-й день і через 1 рік. Слід зазначити, що особливих поминальних страв немає, тобто при частуванні подаються ті ж страви, що і під час будь-якого обіду. У будинку померлого протягом 40 днів не повинна грати музика. Суворе дотримання похоронних обрядів - обов'язок кожного мусульманина.