Військові похорони в Кiровоградi | Кропивницькому

Військові похорони

Відправлення в останню путь - складний ритуал, який вимагає дотримання маси правил і тонкощів. Однією з різновидів поховання є військові, або ж військові поховання. Вони являють собою специфічний ритуал, сповнений атмосферою скорботи за померлим і особливою урочистістю. Проведення такого обряду супроводжується рядом військових почестей.

Чим військові поховання відрізняються від звичайного поховання?

Як уже згадувалося вище, ключова відмінність полягає в військових почестях - проявах поваги з боку окремих військовослужбовців. Всі почесті, які мають місце на військових похоронах, можна розділити на кілька категорій:

  1. Почесті, пов'язані з виразом скорботи. До цієї групи належить традиційне приспускання державного прапора і схиляння військових атрибутів;
  2. Пов'язані з виразом поваги до покійного. Йдеться про призначення почесної варти і ескорту, обов'язкове носіння учасниками ритуалу парадно-вихідний форми (для цивільних осіб, які присутні на похованні, це правило не поширюється, вони приходять в стриманій чорній одежі), салют зі стрілецької та артилерійської зброї, яким супроводжується опускання труни, а також урочистому марші варти і ескорту і виділення під поховання особливого місця;
  3. Почесті, які підкреслюють високий соціальний статус покійного і його нерозривний зв'язок з державою. До цієї групи належить обов'язкове рясне використання військової та державної символіки в ритуалі, зокрема, прикріплення до кришки труни холодної зброї і нагородних стрічок, покриття його прапором, а також використання замість звичайного катафалка тягача, оснащеного гарматним лафетом.
  4. Хто може бути похований за особливим ритуалом?

Традиційно вважається, що військові почесті при похованні характерні лише для ритуалів поховання військовослужбовців вищих звань. Насправді це помилка, і перелік осіб, які можуть відправлятися в останню путь таким чином, набагато ширше.

Дійсно, в нього входять Герої України, ветерани бойових дій, воєн і військової служби, службовці, які загинули, проходячи службу і захищаючи Батьківщину.Також право бути похованими за військовим обряду мають особи, які віддали більшу частину життя проходженню служби. Йдеться про осіб, тривалість служби яких становила понад два десятиліття, а також тих, хто був звільнений, досягнувши граничного віку перебування на службі, або з огляду на проблеми зі здоров'ям.

Нарешті, ще одну групу осіб, що супроводжуються в останню путь з військовими почестями, складають покійні, які не пов'язані з військовою службою, але за роки життя заслужили особливий статус перед Батьківщиною. Це вищі державні чини і громадяни з особливими заслугами перед країною.